3M 2020CG-24A-CP Masking Tape 1.88 in x 60.1 yd (24 mm x 55 m) - Scotch 9PK
In stock
SKU
3M Scotch 2020 Painters Masking Tape – 1.88 inch x 60 yard
·         Hang poly sheeting or tape paper.
·         Use on hard-to-stick or rough surfaces.
·         Handles temperatures up to 150°F for 60 minutes.
·         Natural crepe paper backing with rubber adhesive.
·         20 lbs/in Tensile Strength
·         55m Length x 48mm Width