TPI CORPORATION CACU24-PO Commercial Circulator 24" Pedestal Oscillating Fan 3 Speed 24 inch 7500 CFM
In stock
SKU
FEATURES:
    Pull chain switch
    Pedestal mount - oscillating
    SJT type 3 conductor, 9' long cord
    Coated steel guards with retaining clips.
    Steel hub/spider aluminum paddle blades.
    Pole adjusts center of fan from 43" to 60"
    Meets OSHA standards.
    Shipping Dimensions: 9"' H x 32" W x 41" L
    Adjustable Base: 43" to 60" Height